Jan Žižka ( od 15 let )

Jan Žižka ( od 15 let )

2DČTČD15
Režie:Petr Jákl
Hrají:Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, William Moseley
Premiéra:8. září 2022
Délka:125 minut
Žánr:Akce, Historický, Drama, Životopisný

Jan Žižka ( od 15 let ) velký sál - 80,-Kč

2DČD

30. 11. středa

80,00 14:00

Režie: Petr Jákl  •  Dramaturg: Ivo Trajkov  •  Hrají: Ben Foster , Michael Caine , Til Schweiger , William Moseley , Vinzenz Kiefer , Werner Daehn , Sophie Lowe , Karel Roden , Ondřej Vetchý , Marek Vašut , Jan Budař

Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit.

Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit. Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí…

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV.

Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat.

Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu.

V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří.

Rok výroby: 2020
Datum lokální premiéry: 8. září 2022

Země původu:

  • Česká republika

Trailery

Fotogalerie

Plakáty

Najděte svoji akci